Letní škola Marketing Inspiration Summer School 2019

Fakulta Managementu v Jindřichově Hradci se stala hostující univerzitou pro zahraniční studenty, kteří se účastnili prvního ročníku programu letní školy s názvem Marketing Inspiration Summer School. Tento program probíhal pod vedením Ing. Darii Guniny od 12. do 23. srpna. Letní škola byla založena za účelem ukázat příchozím studentům jiné kulturní prostředí týkající se samotné fakulty, jejího okolí a významných památek. Studenti měli možnost vyzkoušet si odlišný vzdělávací systém a možnosti, které jim nabízí studium. Kromě těchto benefitů studenti získali po úspěšném absolvování zkoušek 6 ECTS kreditů, které se jim započítaly do hodnocení na jejich domovských univerzitách.

Prvního ročníku letní školy na Fakultě Managementu se zúčastnilo celkem 37 studentů pocházejících z Gruzie, Německa, Ruska, Turecka, Taiwanu, Španělska a mnoha jiných zemí. Na fakultě je čekalo studium zajímavých předmětů jako Marketing in Healthcare (vyuč. doc. Ing. Peter Pažitný, Ph.D., MSc. a Ing. Daniela Kandilaki), Strategic Tourism Marketing (vyuč. Mgr. Ing. Martin Luštický, Ph.D., Ing. Jiří Dvořák, Ph.D.), Branding (vyuč. PhDr. Jan Závodný Pospíšil, Ph.D. ) nebo Marketing Strategy (doc. Ing. Tomáš Kincl, Ph.D.). Kromě studijních povinností čekal na studenty i bohatý volnočasový program. Studenti měli například možnost navštívit nejvýznamnější kulturní místa Jižních Čech, jakými jsou Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou a Landštejn. Zajímavé aktivity je čekaly taky v samotném Jindřichově Hradci, v němž měli studenti možnost navštívit nejvýznamnější památky a výhledy na město.