Načítám Akce

• akce již proběhla.

Přednáška Wikipedie: seznamte se prosím

Únor 11 @ 10:00 - 12:00

Knihovna Fakulty managementu ve spolupráci s Univerzitou třetího věku si Vás dovolují pozvat na přednášku Mgr. Jitky Erbenové na téma Wikipedie: Seznamte se, prosím, aneb Co všechno se na ní a jejích sesterských projektech dá najít.

Kdy a kde?

• Pondělí 11. února 2019 v 10:00
  • Fakulta managementu VŠE, učebna č. 110

Články na Wikipedii bývají jedním z prvních hesel, která internetové vyhledávače nabídnou. Tato internetová encyklopedie se pyšní nejen tím, že je nejnavštěvovanějším nekomerčním webem na světě, ale má i řadu dalších unikátních rysů. Zastřešující nadaci Wikimedia tvoří aktivní celosvětová komunita, jež se podílí na současných 303 jazykových verzích Wikipedie. Na přednášce se například dozvíte, jak její články vznikají, kdo je píše, ale také jak Wikipedii můžeme všichni pomoci se dále rozvíjet.

Jitka Erbenová je už více než deset let aktivní wikipedistka, činná v několika jazycích na Wikipedii, Wikimedia Commons a Wikidatech. Je členkou zaštiťujícího spolku Wikimedia Česká republika a v posledních třech letech vedla kurzy Senioři píší Wikipedii v Jihočeské vědecké knihovně.

Datum:
Únor 11