Pravidla pro podporu zahraničních výjezdů studentů Fakulty managementu

Fakulta managementu podporuje z prostředků stipendijního fondu studenty při výjezdech do zahraniční. Student o podporu žádá Stipendijní komisi Fakulty managementu prostřednictvím proděkana pro rozvoj a vnější vztahy.

Finanční podpora má dvě složky.

I.

První složka podpory má za cíl snížit finanční náročnost zahraničního výjezdu. Jde o jednorázovou platbu, která je fixně stanovena bez ohledu na dobu pobytu. Její výše se odvíjí od typu výjezdu a zařazení cílové země (země výjezdu) do příslušné nákladové skupiny.

Tato část podpory je studentovi zpravidla vyplacena ještě před výjezdem na základě jeho žádosti. Žádost nemá formální podobu, stačí pouze e-mail, ve kterém student uvede:

• formu výjezdu: výměnný studijní pobyt, Freemover, letní škola, odborná stáž
  • název zahraniční školy nebo organizace poskytující odbornou stáž
  • cílovou zemi
  • přesný termín výjezdu (od – do)
  • číslo účtu pro převod finančních prostředků
  • nutnými přílohami jsou:
    • výměnný pobyt: podepsaný dokument Learning Agreement (za FM podepisuje proděkan pro pedagogickou činnost)
    • Freemover: potvrzení o přijetí na zahraniční vysokou školu (typicky Letter of Acceptance), potvrzení o celkovém průměru za dosavadní studium, potvrzení o zapsaných předmětech s uvedeným počtem kreditů
    • letní škola: potvrzení o přijetí na letní školu, potvrzení o celkovém průměru za dosavadní studium, potvrzení o zapsaných předmětech s uvedeným počtem kreditů nebo potvrzení o certifikaci absolvování letní školy
    • odborná stáž: podepsaný dokument Learning Agreement nebo Training Agreement (za FM podepisuje garant modulů 61PXE0 a 62PXE0), potvrzení o celkovém průměru za dosavadní studium

II.

Druhá složka podpory je bonusová, tj. jde o příspěvek nad výše uvedený rámec. Jejím smyslem je motivovat studenta k co možná nejlepší reprezentaci fakulty a aktivní propagaci zahraničních výjezdů. Proto její výše záleží na rozsahu prezentačních a propagačních aktivit během výjezdu. Je také ovlivněna ochotou studenta sdílet své zkušenosti ze zahraničního výjezdu s dalšími studenty fakulty.

Z těchto důvodů může být tato část podpory vyplacena až po příjezdu na základě stručné zprávy o zahraničním výjezdu.

Soubory ke stažení

Fakulta managementu se snaží zahraniční výjezdy podporovat a vyjít studentům v maximální míře vstříc. Přesto je nutné upozornit na skutečnost, že tato forma podpory není nároková a může se v průběhu roku změnit. Zároveň je nutné upozornit, že prostředky fakulty jsou omezené a výše podpory velmi pravděpodobně nepokryje všechny náklady související se zahraničním výjezdem.

Výše podpory pro jednotlivé státy

Nákladová skupina Země Příspěvek
ERASMUS Freemovers Odborná stáž Letní škola