Knihovna

Co nás čeká přes léto?

V pondělí 29. 6. a v úterý 30. 6. 2020 do 15.00 hod. si bude možné vypůjčit prezenční knihy ze studovny. Datum vrácení bude nastaveno na 25. 8. 2020. Tyto výpůjčky nelze dále prodlužovat.

Od 1. 7. do 14. 8. 2020 si můžete objednat zapůjčení knih písemně na adrese knihovna@fm.vse.cz. Knihy Vám vždy do dohodnutého termínu (nejčastěji dalšího pracovního dne do 12. hodin) připravíme a domluvíme se na převzetí.

Od pondělí 17. 8. 2020 bude knihovna otevřena od pondělí do čtvrtka v časech 8:30 – 12:00 a 13:00 – 16:00, v pátek pak 8:30 – 12:00 a 13:00 – 14:30 hod.

Vypůjčené knihy lze vracet během uzavření knihovny do biblioboxu před vchodem do knihovny.

Přístup do odborné literatury z domova

Jako studenti nebo zaměstnanci máte odkudkoli dostupné téměř všechny e-zdroje, které pro vás knihovna kupuje. Nejsou to jen odborné články, ale i téměř 200 000 e-knih, miliony různých statistických dat, přehledy, data o firmách atd. Kompletní přehled najdete na adrese https://knihovna.vse.cz/zdroje.

Máte-li jakékoliv dotazy nebo pokud Vám nefunguje přístup, jsme Vám k dispozici na i-servis@vse.cz.

Novinka! Plaťte kartou!

V Knihovně FM je nově možné kromě platby v hotovosti platit i platební kartou, dále je možný i převod na účet (údaje na vyžádání dostanete na e-mailové adrese knihovna@fm.vse.cz).

O knihovně

Knihovna Fakulty managementu nabízí studentům, zaměstnancům a odborné veřejnosti tištěné i elektronické zdroje, poskytuje konzultace, pořádá ve spolupráci s Centrem informačních a knihovnických služeb VŠE semináře zaměřené na práci s informacemi a podílí se na kulturně společenských akcích pořádaných fakultou.

Půjčování studijní literatury

V knihovně najdete povinnou i doporučenou literaturu k vyučovaným předmětům. Většinu knih půjčujeme na měsíc, výpůjčky lze 2x prodloužit pokud je nepožaduje další uživatel. Vybrané knihy jsou k dispozici pouze k prezenčnímu studiu.

Studenti Fakulty managementu si mohou zapůjčit na základě smlouvy o výpůjčce i čtečky elektronických knih Amazon Kindle 8 Touch.

Klid pro studium

Ve dvou patrech studoven poskytujeme tiché studijní zázemí, oddělené kóje pro samostudium, ale i prostory pro týmovou práci.

Přístup do e-zdrojů

Předplácíme desítky elektronických informačních zdrojů. Najdete v nich články z desítek tisíc titulů novin a časopisů (např. Hospodářské noviny, Economist, Wall Street Journal a další, z vědeckých časopisů např. Journal of Economic Literature, Journal of Finance, MIS Quarterly, Accounting Review, …), tisíce elektronických knih, statistická data, právní předpisy nebo data o firmách. Poskytujeme přístup do světově nejlepších citačních rejstříků Web of Science a Scopus, kde můžete hledat, které vědecké texty jsou nejvíce citované.

Pomoc s vyhledáváním informací

Zaměstnanci knihovny ochotně pomohou při tematickém vyhledávání informací. Během semestru jsou pořádány odborné semináře.

Počítače, tiskárny, skenery a kopírky

V knihovně jsou k dispozici počítače pro samostatnou práci. Na počítačích je nainstalováno vše, co je dostupné na počítačových učebnách. Ke zhotovení kopií pro vlastní potřebu lze využít 2 samoobslužné kopírky v knihovně, stejně tak se nabízí možnost skenování.

Vracení knih mimo provozní dobu

Abychom návštěvníkům knihovny co nejvíce usnadnili vracení knih i mimo provozní dobu knihovny, zajistili jsme možnost vracet knihy vypůjčené v knihovně FM do biblioboxu umístěného před vchodem do knihovny. Doporučujeme přečíst si pravidla používání biblioboxu.

Personální obsazení

Jméno a funkce Místnost Telefon E-Mail
Mgr. Kubátová Věra
vedoucí knihovny
meziknihovní výpůjční služba
351 384 417 236 kubv00@fm.vse.cz
knih-fm@fm.vse.cz
knihovna@fm.vse.cz
Nouzová Alena 251 384 417 229 nouzova@fm.vse.cz
Bajerová Romana 251 384 417 229 bajr00@fm.vse.cz

Kontaktní informace

  • Adresa:
    Knihovna FM
    Jarošovská 1117/II
    Jindřichův Hradec, 377 01
  • E-mail: knihovna@fm.vse.cz
  • Telefon: 384 417 229