Věra Kubátová – Johannes Kepler Universität Linz

Přístup školy k hostujícím zaměstnancům
Johannes Kepler Universität Linz jsem si vybrala proto, že jsem hledala přibližně stejně velkou školu, jako je „naše“ VŠE. Předností bylo, že se nachází 140 km od Jindřichova Hradce. Cesta vlakem trvá cca 3 hodiny. Po svém rozhodnutí jet na Erasmus jsem oslovila mailem paní ředitelku, zda bych v hlavní knihovně mohla absolvovat týdenní „Job shadowing“. Obdržela jsem pozitivní odpověď i s návrhem termínu. V návrhu smlouvy s hostující institucí jsem formulovala své požadavky, s čím bych se chtěla během pobytu seznámit. Týden před odjezdem jsem s paní ředitelkou dohodla rámcový program, který mi pak byl časově upřesněn při mém uvítání. V hlavní knihovně jsem byla velice mile přijata, obdržela jsem detailní plán, která pracoviště kdy navštívím, a se kterými odbornými pracovníky budu spolupracovat. Kontakt a spolupráce se všemi kolegy byla vynikající. Kolegové v Linzi velice uvítali, že se mnou mohli komunikovat v jejich rodném jazyce.
Vybavení školy
Vybavení školy a knihovny je starší než u nás na Fakultě managementu.
Doprava
Doprava do Linze je pohodlná a časově srovnatelná jako do Prahy. Cestování po Linzi je bezproblémové.
Kvalita ubytování
Byla jsem ubytována v Sommerhaushotel Linz, který se nacházel cca 10 minut pěšky od univerzity. Bylo to čisté, klidné a kvalitní ubytování se snídaní za velmi přijatelnou cenu.
Atraktivita místa (města)
Linz je město kultury s úžasnou podunajskou atmosférou. Je to město strhujícího mediálního umění a platí, že je to město s titulem UNESCO City of Media Arts.
Celková spokojenost s pobytem
Hlavní přínosy výjezdu pro osobní rozvoj
Hlavní přínosy výjezdu pro osobní rozvoj:
Seznámení se s novým knihovním systémem Alma, porovnání služeb, vzdělávacích činností a vybavení jednotlivých knihoven, inspirace pro další práci, procvičení cizího jazyka, nové kontakty jak v profesní, tak v lidské rovině.