Jan Závodný Pospíšil – Estonian Business School

Přístup školy k hostujícím akademikům
V rámci International Staff Days se k nám všichni pracovníci EBS chovali velmi vstřícně a pozorně.
Vybavení školy pro akademickou práci
EBS je opravdu malá škola; prostorově menší než naše fakulta. Přesto disponuje vybavenou knihovnou a příjemným prostředím. Ovšem pozor – stávající budova nesplňuje podmínku bezbariérového pohybu. Čtyřpatrová budova totiž nemá výtah.
Doprava
Cestování do Tallinnu bylo standardní. Lze využít služeb Air Baltic či LOT. Obě společnosti nabízí lety z Prahy. Přestup je buď v Lotyšské Rize či polském hlavním městě.
Kvalita ubytování
V rámci pořádané akce jsme dostali od školy speciální nabídku levnějšího ubytování v blízkých hotelech standardní kvality. Tallinn je rozlohou relativně malé město; EBS je umístěna prakticky v centru, a tak není problém nalézt blízké ubytování.
Atraktivita místa (města)
Tallinn je nádherné město s nezaměnitelným Geniem Loci. Historické centrum skandinávského typu, blízkost moře, i občasné dědictví sovětské éry, vytváří zajímavé kontrasty pulzujícímu kosmopolitnímu městu. Angličtinu můžete na ulici slyšet skoro stejně často, jako estonštinu. Anglicky se domluvíte s lidmi všech generací.
Celková spokojenost s pobytem
Hlavní přínosy výjezdu pro osobní rozvoj
Hlavní přínosy výjezdu pro osobní rozvoj:
Pobyt na EBS byl pro mne skutečně obohacující. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavých informací, naučil nové přístupy a metody výuky, ale také jsem na vlastní oči viděl, jak malý národ (1,7 mil. obyvatel) může být platným a pyšným národem uvnitř Evropské unie.