Táňa Hajdíková – Wroclaw University of Economics

Název hostitelské vysoké školy: Wroclaw University of Economics

Termín: 9. 12. 2018 – 21. 12. 2018

Přístup k hostujícím zaměstnancům
Organizačně bylo vše zvládnuté. V místě mi byla přidělena vyučující, která mě seznámila se systémem přístupu do výukových učeben a školního systému.
Vybavení školy (fakulty / pracoviště)
Univerzita má několik budov, mezi kterými se přechází uličkami. Celý komplex mi připomíná malé městečko. Před vstupem do učebny jsem si na vrátnici jednotlivé budovy vyzvedla košík s fixy, šňůrou pro připojení notebooku do školního systému a kartou pro vstup do učebny. Ocenila jsem především fixy, které standardně zapomínám a představa, že bych šla z budovy A do budovy Z (kde jsem měla své zázemí) pro fixy, byla nemilá. Univerzita má několikapatrovou nově zrekonstruovanou knihovnu. Přístup do vědeckých databází je rozsáhlejší než na naší škole.
Doprava
Do Wroclawi je z Jindřichova Hradce spojení autobusové, vlakové různými směry – Praha, Brno, Humpolec. Pohodlně se dát přejet také vlastním autem.
Kvalita ubytování
V blízkém okolí univerzity je velké množství ubytovacích zařízení. Je možné si vybrat v rozsáhlých cenových relacích. Univerzita se nachází do 10 minut pěšky od centra města. Je možné se po městě pohybovat tramvají, autobusy a trolejbusy.
Atraktivita místa (města)
Wroclaw je historické město, čtvrté největší v Polsku. Zajímavé jsou jeho historické stavby, ale také současná architektura. Za pozornost stojí centrum města s velkým Rynkem. Město pojímá množství kostelů a chrámů, v nichž je možné spočinout či navštívit koncert. Město jsem navštívila před Vánoci a mohla jsem nasát předvánoční atmosféru.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Možnost poznat zaměření různých oborů univerzity, organizaci výuky. Navázání dalších osobních kontaktů. Rozšíření zaběhlé odborné spolupráce s polskými kolegy.