Adam Pawliczek – Polytechnic Institute of Setúbal

Název hostitelské vysoké školy: Polytechnic Institute of Setúbal

Termín: 8. 1. 2020 – 12. 1. 2020

Přístup k hostujícím zaměstnancům
Přístup k hostujícím zaměstnancům byl poměrně strohý, ale v zásadě velmi vstřícný a věcný.
Vybavení školy (fakulty / pracoviště)
Vybavení kanceláří a budov je spíše spartánské. Bližší prohlídku laboratoří jsem neabsolvoval.
Doprava
Doprava je zdlouhavá, destinace je poměrně daleko. Spojení z centra Setúbalu ke škole vlakem je dobré, vlak jezdí zhruba co půl hodiny.
Kvalita ubytování
K dispozici jsou výborné hotely. Luna Esperanca Centro Hotel je kvalitní hotel za cca 80 EUR/noc, výborné snídaně v jídelně s výhledem na moře.
Atraktivita místa (města)
Městečko je příjemné, i když oblast je považována spíše za chudší a dělnickou. V okolí je krásná příroda (poloostrov Troia, pláže Arabida), cestovatelskou výhodou je blízkost Lisabonu s dobrým spojením vlakem i autobusem.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy pro osobní rozvoj Jednání bylo vstřícné a velmi věcné, byla dohodnuta hojná spolupráce (uvidíme, kolik se podaří realizovat). Lokalita je pěkná a bezpečná.