Termíny

-

-

-

Více... »

hledatJak tisknout a kopírovat?

Jak postupovat v případě, že chcete tisknout?

Poté, co odešlete dokument k tisku na Vámi zvolenou tiskárnu, objeví se na obrazovce vašeho počítače přihlašovací dialog. Do něj zadáte vaše uživatelské jméno a heslo, které používáte do systému InSIS.

safeqportlogin

Po úspěšném ověření můžete přejít k tiskárně. Přiložte vaši multifunkční kartu na čtečku terminálu u příslušné tiskárny či multifunkčního zařízení.

Čtečka čipových karet

Po ověření karty terminál zobrazí, jaké činnosti můžete nyní provést.

Terminál safeQ

Volba Tisk pošle všechny Vaše aktivní tiskové úlohy do tisku. Počet všech Vašich aktivních (tedy nevytištěných) úloh je zobrazen v závorce za volbou Tisk. Pokud nebudete chtít vytisknout všechny aktuální (nevytištěné) úlohy, ale budete si chtít vybrat jen konkrétní úlohu, použijte tlačítko Seznam úloh (viz dále).

Volba Seznam úloh zobrazí seznam všech vašich tiskových úloh, zobrazují se tedy jak aktivní (dosud nevytištěné), tak archivované úlohy. V seznamu úloh si můžete vybrat, které konkrétní úlohy chcete tisknout, označíte je pro a zmáčknete tlačítko Tisk.

Volba Konec vás odhlásí z terminálu. Pokud byste se zapomněli odhlásit, je zde nastavena časová prodleva 20 vteřin, po které budete odhlášeni automaticky.

Jak se krucipísek na té věci kopíruje?

U multifunkčních zařízení od firmy Ricoh se vlevo od displeje nachází několik tlačítek, která vám umožní přepínat mezi funkcemi zařízení. Na výběr máte krom klasického tisku také kopírování a scanování.

Tlačítka na Ricoh Aficio