Volba distribučního serveru v InSISu

Pro korektní doručování pošty v rámci školy musíte mít správně nastaven tzv. distribuční server. Pomocí volby distribučního serveru nastavujete, kde bude primární úložiště vaší e-mailové komunikace. Zjednodušeně to znamená, kde se budou ukládat vaše e-maily a kde si je budete moci číst. Následující návod popisuje nastavení distribučního serveru na Office 365, který Centrum informačních technologií doporučuje.

Přihlašte se do Integrovaného studijního informačního systému (InSIS). Na úvodní stránce vyhledejte sekci Technologie a jejich správa. V této sekci se nachází odkaz Doručování univerzitní pošty. Klikněte na něj.

Pozn.: díky možnosti přizpůsobovat si vzhled InSISu může tato sekce vypadat ve vašem prostředí trochu jinak, funkčně je však stále totožná.

Poté, co se dostanete k volbě distribučních serverů, uvidíte následující obrazovku. Doporučujeme zkontrolovat, zda máte vybránu volbu office365.

Proveďte volbu distribučního serveru, kam budete chtít doručovat vaši univerzitní poštu a klikněte na tlačítko Nastavit distribuční server.