Termíny

-

-

-

Více... »

hledatOsobní www stránky v systému Wordpress

Všichni zaměstnanci Fakulty managementu mají možnost vytvořit si svou osobní www prezentaci v prostředí redakčního systému Wordpress. Tato aplikace je dostupná na adrese https://wp.fm.vse.cz/wp/. I na tyto stránky se vztahují pravidla provozu počítačové sítě Fakulty managementu, stránky slouží pouze pro vaši (akademickou) prezentaci a jakákoliv komerční aktivita je zde zakázána. Ovládání systému je intuitivní, pro jistotu jsme však pro vás připravili stručný návod.

Chci osobní stránku, jak mám postupovat?

Nejprve běžte na adresu https://wp.fm.vse.cz/wp/wp-admin/, kde se přihlásíte pomocí uživatelského jména a hesla pro systém InSIS.

Přihlášení do systému Wordpress (login a heslo do InSISu)

Tím je automaticky vytvořeno vaše konto v redakčním systému. Pokud budete chtít, můžete si upravit kontaktní informace. Zadejte a zkontrolujte si prosím především e-mailovou adresu! Pokud si při registraci nastavíte e-mailovou adresu jinou, než jaká je ve výchozím stavu vyplněna, bude vám nejprve zaslána potvrzovací zpráva, kterou systém ověří, že vámi zadaná nová e-mailová adresa je funkční a že je vaše. V této zprávě stačí pouze kliknout na odkaz, budete přesměrováni na přihlášení do Wordpressu a po vašem úspěšném přihlášení je verifikace ukončena.

Uživatelský profil

Jakmile máte konto vytvořeno, kontaktujte CVT. My vám obratem zřídíme vaši osobní stránku, kterou budete moci následně upravovat. Pozor, pod pojmem „zřídíme vám stránku“ je myšleno pouze zajištění výchozího stavu, tedy samotná existence stránky. Plnění informacemi je pouze a jen na vás, případně na vámi pověřené osobě (viz dále). Ihned po vytvoření stránky můžete tuto začít upravovat. Vaše osobní stránka bude veřejně dostupná na adrese https://wp.fm.vse.cz/wp/vas_login_do_insisu (tedy například https://wp.fm.vse.cz/wp/hajdik).

Chci propagovat projekt, ne sebe

V případě, že byste chtěli vytvořit stránky pro propagaci projektu či konference, kontaktujte rovnou CVT. Zřídíme vám speciální uživatelské konto i stránky.

Chci zpřístupnit redakční systém mých stránek i jiné osobě

Může se samozřejmě stát, že budete chtít povolit přístup do redakčního systému i jiné osobě (kupříkladu pomocné vědecké síle). Uživatel, kterého budete chtít zplnomocnit k přihlášení do vašich osobních stránek se musí opět nejprve do systému přihlásit (čímž se mu automaticky vytvoří konto, viz výše). Poté se přihlašte do systému vy a v levém menu zvolte odkaz Uživatelé. Zde klikněte na odkaz Registrovat uživatele.

Registrovat uživatele

V následujícím kroku pouze vložíte celý e-mail (tak, jak byl zadán při registraci) osoby, které chcete povolit přístup do rozhraní redakčního systému vašich osobních stránek. Tomuto uživateli také musíte nastavit roli, jakou bude v systému mít. Pokud chcete, aby mohl plnohodnotně spravovat celý redakční systém, zvolte úroveň Administrátor. Pokud budete chtít, aby „jen“ mohl upravovat obsah, zvolte úroveň Šéfredaktor či Redaktor.

registrovat uzivatele 2

Na e-mailovou adresu uživatele bude odeslána zpráva. Po kliknutí na odkaz v této zprávě budou uživateli automaticky přidělena práva k vašim osobním stránkám, uživatel tak může po přihlášení automaticky spravovat jejich obsah (dle výše oprávnění, která jste mu udělili).