Informace pro nové studenty

Přečtěte si prosím tyto informace pozorně až do konce!

Všichni nově přijatí studenti na Fakultě managementu obdrží při zápisu informace s uživatelským jménem a heslem pro studijní informační systém InSIS. Toto heslo je v daný okamžik platné pouze a jen pro systém InSIS. Na fakultě však existují i systémy jiné a všichni uživatelé (studenti i zaměstnanci) mají pro každý z těchto systémů vytvořeno vlastní uživatelské konto. První věc, kterou tedy musíte bezpodmínečně udělat, abyste mohli na fakultě plnohodnotně existovat, je nastavit si pro zbývající systémy heslo. Tento krok prosím neopomínejte, zabere vám jen pár minut a jeho nesplnění je jeden z nejčastějších důvodů, proč vám nebude něco fungovat.

„Co mám tedy dělat?“

V prvé řadě se přihlašte do Integrovaného studijního informačního systému InSIS a nastavte si nové heslo (na úvodní obrazovce úplně dole pod odkazem Změnit heslo). Tím se vám kromě InSISu změní heslo i pro síť Active Directory. Díky ní se budete moci přihlásit na počítače na fakultě, do Klokana či do vaší nové poštovní schránky v systému Office365.

„Mám, co dál? Chci se připojit k bezdrátové síti nebo k síti na kolejích.“

Důležité je, abyste si nastavili také heslo pro původní fakultní e-mailový systém. E-maily v něm sice už číst nebudete (vše je řešeno přes systém Office365), nicméně se vůči němu ověřuje bezdrátová síť eduroam i počítačová síť na kolejích. Co tedy musíte udělat? Běžte nejprve na stránku http://heslo.fm.vse.cz, kde si nastavíte heslo pro původní e-mailový systém. Jakmile budete mít heslo nastaveno, přečtěte si návod k připojení se k bezdrátové či kolejní síti. Návody jsou celkem jednoduché a pokud jste četli pozorně až dosud, budete mít vše potřebné pro přihlašování již připraveno.

„Já tomu fakt nerozumím, jsem počítačový antitalent.“

Pokud jste už opravdu vyzkoušeli všechny možnosti a nedaří se vám, napište e-mail na adresu cvt@fm.vse.cz nebo se zastavte osobně v kanceláři č. 306.


Copyright (C) 2000 - 2018 Vysoká škola ekonomická