Termíny

-

-

-

Více... »

hledatPoužití proxy serveru

Kvůli administrativním okolnostem je rychlost připojení kolejí do internetu striktně limitována. Pokud budete chtít využít maximální možnou rychlost pro připojení do internetu (100 Mbps), musíte ve svém prohlížeči nastavit připojení přes server proxy. Následující návod popisuje toto nastavení pro www prohlížeč Internet Explorer verze 6 a 7.

Nejprve je potřeba přepnout se do menu Možnosti internetu. V Internet exploreru 6 tak učiníte kliknutím v menu na položku Nástroje a poté na Možnosti internetu. Pokud používáte Internet explorer 7, naleznete menu Nástroje v nástrojové liště vpravo.

1-ie7-nastroje

Nyní se přepněte na kartu Připojení.

2-pripojeni

Na kartě Připojení klikněte na tlačítko Nastavní místní sítě. Ve vlastnostech nastavení místní sítě zaškrtněte volbu Použít pro síť LAN server proxy (toto nastavení se netýká připojění pomocí telefonní linky nebo sítě VPN), do pole adresa vyplňte adresu kolejního proxy serveru wwwcachesk.fm.vse.cz a do pole Port doplňtě číslo portu kolejního proxy serveru 8080, volbu Nepoužívat server proxy pro adresy vnitřní sítě nechte zaškrtnutou.

3-proxy

Tím je nastavení u konce. Všechny operace prováděné pomocí Internet exploreru budou nyní probíhat rychlostí 100 Mbps.