Blanka Bártová – Taiwan

Název hostitelské vysoké školy: National Chung Hsing University

Termín: 22. 11. 2018 – 25. 2. 2019

Přístup k zahraničním stážistům
Na National Chung Hsing University si zahraničních studentů velmi cení, zvláště těch z Evropy. Měly jsme tedy jak od našeho školícího profesora, tak od ostatních profesorů maximální podporu.
Kvalita organizace stáže
Organizace byla dobrá, vše jsme řešily se školícím profesorem a směrem k zahraniční univerzitě vše řešil on. Možná je trochu škodu, že jsme tím pádem neměly možnost komunikovat s oddělením zahraničních styků na NCHU.
Náročnost vykonávané činnosti
Hlavní náplní mé činnosti na NCHU byla revize a práce na akademických článcích pro prof. Lee. Naučila jsem se tak lépe pracovat se zdroji a několikrát jsem si vyzkoušela i podání článku a recenzní řízení. V tomto ohledu byla stáž pro mě přínosná. Bylo to však místy dost obtížné, jelikož některé z článků, na kterých jsem pracovala, nesouvisely s mým oborem
Soulad vykonávané činnosti se studiem
Jak jsem již zmínila výše, některé z článků, které jsem upravovala pro prof. Lee příliš nesouvisely s mým oborem.
Atraktivita místa (města)
Taiwan je krásný ostrov. Je zde krásná příroda, takřka ještě nedotknutá nohou turisty. Taichung je ne příliš atraktivní město, avšak má strategickou polohu pro cestování po ostrově.
Kvalita ubytování
Ubytování bylo velmi špatné. Bydlely jsme u studentky v bytě, společně se psem. Pokoj byl příliš malý, na to kolik peněz jsme platily a v celém bytě byl silný zápach, a také špína (zejména díky tomu psovi). Toto ubytování bych tedy další studentům nedoporučila. Obecně hygiena na Taiwanu je velmi špatná.
Příležitosti pro trávení volného času
Volného času jsme zas tak moc neměly, protože jsme jezdily s prof. Lee na business meetingy. Jinak jsme uvítaly běžecký ovál, kde byl vstup zdarma, a také velmi pěkný bazén v kampusu univerzity.
Celková spokojenost
Hlavní přínosy výjezdu pro osobní rozvoj Poznání kultury, psaní článků a literárních rešerší.
Hlavní přínosy pro disertační práci Nasbíraná data
Doporučení pro studenty Vyberte si spíše anglicky mluvící zemi.