Výběrové řízení do Buddy systému

Chceš se potkávat se studenty z celého světa? Poznat nové kultury a procvičit si cizí jazyk? Přihlaš se do Buddy Programu a pomáhej zahraničním výměnným studentům s jejich orientací na Fakultě managementu během letního semestru 2019/2020.

Účast studentů VŠE v Buddy Programu je jedním z hodnocených kritérií při výběrovém řízení pro výměnné pobyty realizované v rámci programu ERASMUS. Díky Buddy programu mohou studenti získat 10 bodů do celkového skóre (výběrové řízení na výměnný pobyt je samozřejmě možné realizovat i bez účasti v Buddy programu, nejde o nutnou podmínku, pouze o možnost zlepšit bodové skóre).

Získané body neztrácejí svou platnost. Body je možné využít kdykoli během bakalářského studia a do magisterského výběrového řízení lze počítat body získané v bakalářském studiu, a to i pokud student již byl během tohoto stupně studia na výjezdu. Detailní informace o účasti studentů Fakulty managementu v Buddy programu VŠE lze najít zde.

Od 16. do 31. ledna 2020 (včetně) můžeš podat přihlášku na účast v Buddy Programu v Letním semestru akademického roku 2019/2020. Úkolem Buddies bude péče o zahraniční studenty v rámci Study and Experience programu, který proběhne v týdnu od  2. dubna do 7. dubna 2020.

Podat přihlášku lze jednoduše zasláním mailu na adresu exchange@fm.vse.cz. V přihlášce stačí odpovědět na následující otázky:

• Jméno a příjmení
  • Plánuješ zahraniční pobyt? V jakém semestru?
  • V rámci jakého programu plánuješ vyjet? (Erasmus, Freemover, mezivládní stipendia atd.)
  • V několika větách uveď svou motivaci, proč se chceš jako Buddy zapojit do Study and Experience Program.

Přihlásit se mohou také studenti, kteří již body z Buddy Programu mají, či vůbec body nepotřebují. POZOR! Počet míst je omezen.