Prázdninový provoz studijního oddělení

Prázdninový provoz

V průběhu letních prázdnin (tj. od 1. července do 31. srpna 2020) jsou úřední hodiny studijního oddělení každý pracovní den od 9:00 do 11:00. Výjimkou je období od 3. do 7. 8. 2020, kdy bude studijní oddělení zcela uzavřeno z důvodu čerpání dovolené.

Jak vyřešit nejčastější dotazy elektronickou formou?

V InSISu je v současné době možné vygenerovat nejen elektronické potvrzení o studiu (PDF soubor), které se automaticky digitálně podepíše, ale také potvrzení o průběhu studia a výpis studijních výsledků. Absolventi si mohou vygenerovat potvrzení o ukončení studia. Všechny dokumenty jsou dostupné v češtině i v angličtině přes samostatné ikony.

Digitální podpis ověřuje platnost dokumentu, soubor by měly přijímat všechny úřady a firmy stejně jako dosavadní papírové potvrzení s razítkem.

Postup

• Přihlášení do InSISu
  • Portál studenta
  • Aplikace Moje studium
  • Tisk elektronicky pečetěných dokumentů
  • Vybraný dokument se vygeneruje a předá k digitálnímu podepisování na pozadí a nejpozději do hodiny bude digitálně podepsaný soubor dostupný ke stažení v úložišti dokumentů

Elektronické potvrzení o studiu se vydává pro aktuální semestr.

Pravost podpisu lze ověřit v samostatných aplikacích na prohlížení PDF souboru, např. Acrobat Reader. Při zobrazení souboru ve webovém prohlížeči nejde ověřit platnost digitální podpisu. Je možné, že někde budou vyžadovat potvrzení o studiu v papírové podobě. V tomto případě mohou studenti s PDF souborem na USB flash disku dojít na kontaktní místo CzechPoint (pošta, většina obecních úřadů), a zde si nechat za poplatek vytisknout úředně ověřenou kopii potvrzení o studiu.