International days

9. října
13 listopadu
2018

Rádi cestujete? Chtěli byste na Erasmus, ale nevíte, co přesně od studia v zahraničí očekávat? Anebo jste jen zvědaví, jak se žije v jiných zemích? Potom jsou International Days právě pro Vás. Přijďte si poslechnout zážitky přímo od Vašich spolužáků, kteří na semestr vycestovali za studiem do cizí země, nebo popovídat s Erasmáky, kteří právě studují v Čechách.

Akce International (Tues)days vznikly na podporu mezinárodní studentské mobility. Snaží se rozšířit povědomí o studijních výjezdech do zahraničí a tím motivovat další studenty k výjezdu. Skládají se hned z několika akcí, které budou rozprostřeny v průběhu semestru, a proto si jen stačí vybrat, které aktivity či destinace jsou pro Vás zajímavé:

Beseda se zahraničními studenty, 9. 10. 2018 od 16.00 – v rámci této besedy budete mít možnost vyslechnout si zahraniční studenty, kteří se účastní Study and Experience Programu na FM. Dozvíte se například odkud pochází, jakou školu studují, či jaké jsou hlavní rozdíly v žití a studiu na naší škole oproti jejich domácí.

Vernisáž výstavy „Naši studenti ve světě“, 23. 10. 2018 od 16.00 – jako již třetím rokem, nesmí ani tento rok v rámci International Days chybět výstava fotografií a příběhů našich studentů, kteří se vydali do světa za studiem. Výstava bude zahájena vernisáží ve dvoraně fakulty a následně bude rozmístěna po jejích prostorách.

Poslední sérií akcí v rámci International Days budou prezentace studentů FM, kteří v předchozím roce absolvovali výměnný pobyt v zahraničí. Pokud Vás tedy v rámci výstavy zaujala nějaká země a rádi byste se o ní a tamním studiu dozvěděli více, zde budete mít možnost. Prezentace budou rozděleny do následujících termínů:

• International Days: Asie, 30. 10. 2018 od 18.00, učebna 109
  • International Days: Evropa, 6. 11. 2018 od 18.00, učebna 109
  • International Days: English Speaking Countries, 13. 11. 2018 od 18.00, učebna 109