Nastavení přístupu k fakultní VPN

Instalace VPN

Stáhněte si instalační balíček (exe, 1.4M), ten po stažení spusťte. Zobrazí se klasický průvodce instalací programu.

Úvodní dialog

Nyní zvolte umístění instalace.

Umístění instalace

Po kliknutí na tlačítko Další dojde k rozbalení instalace a spustí se instalační skript, který je interpretován v DOSu.

DOS skript

V průběhu instalace budete dotázáni, zda chcete schválit instalaci ovladačů k síti VPN. Při instalaci v prostředí operačního systému Windows 7 a Windows Vista se objeví následující dialog. Zaškrtněte Vždy důvěřovat softwaru… a klikněte na tlačítko Instalovat.

VPN ovladač

V prostředí operačního systému Windows XP se objeví následující dialogové okno. Klikněte na tlačítko Pokračovat.

Windows XP ovladače

Až „zmizí“ DOSovské okno, instalace je u konce.

Přihlášení do VPN

V oznamovací oblasti systému (to je ta část lišty vedle hodin) se zobrazí ikona programu OpenVPN. Klikněte na ni pravým tlačítkem a zvolte Connect.

Connect OpenVPN

Budete vyzváni, abyste se k VPN přihlásili. Pro přihlášení použijte vaši celou fakultní e-mailovou adresu (např. xvalk23@fm.vse.cz) a heslo pro přihlášení k vaší fakultní e-mailové schránce a klikněte na OK.

Přihlášení k VPN

Tím je postup u konce a vy jste přihlášeni k VPN fakulty managementu.