Volba distribučního serveru v InSISu

Pro korektní doručování pošty v rámci školy musíte mít správně nastaven tzv. distribuční server. Pomocí volby distribučního serveru nastavujete, kde bude primární úložiště vaší e-mailové komunikace.

Přihlašte se do Integrovaného studijního informačního systému (InSIS). Na úvodní stránce vyhledejte sekci Technologie a jejich správa. V této sekci se nachází odkaz Doručování univerzitní pošty. Klikněte na něj.

Technologie a jejich správa

Pozn.: díky možnosti přizpůsobovat si vzhled InSISu může tato sekce vypadat ve vašem prostředí trochu jinak, funkčně je však stále totožná.

Poté, co se dostanete k volbě distribučních serverů, uvidíte přibližně následující obrazovku.

Volba distribučního serveru

Pozn.: volba lotus se vám pravděpodobně nezobrazí (ta je určena pouze pro některé zaměstnance).

Proveďte volbu distribučního serveru, kam budete chtít doručovat vaši univerzitní poštu a klikněte na tlačítko Nastavit distribuční server.