Termíny

-

-

-

Více... »

hledatPřesměrování pošty

Přeposílání pošty ze systému o365

V případě, že univerzitní a fakultní poštu čtete v systému o365 a chtěli byste si poštu přesměrovávat třeba do své soukromé schránky, postupujte následovně:

Přihlašte se do systému o365. Po přihlášení budete automaticky přesměrování do poštovní schránky. Vpravo nahoře klikněte na ikonu ozubeného kola – Nastavení. Jako první položku v nastavení uvidíte formulářové pole pro vyhledávání (s ikonou lupy).

Vyhledávání

Klikněte do vyhledávacího pole a napište „pře“ (začátek slova přeposílání). Systém vám ihned vyhledá volbu pro přeposílání pošty. Klikněte na ni.

Přeposílání

V možnostech přesměrování vyberte volbu Začít přeposílat a do kolonky Přeposlat e-mail na adresu: vložte adresu, na kterou chcete fakultní a univerzitní poštu přeposílat. Klikněte na ikonu Uložit a tím je vše hotovo.

Přeposílání

Přeposílání pošty z původního fakultního e-mailového systému

Pokud používáte pro doručování fakultní a univerzitní pošty původní fakultní e-mailový systém, můžete si nechat poštu také přesměrovávat. Slouží k tomu nástroj PostfixAdmin. Ten se nachází na adrese https://mserv.fm.vse.cz/postfixadmin/users/login.php (kromě přesměrování e-mailu jej můžete použít také při změně hesla k e-mailu či při nastavování přístupu k bezdrátové síti eduroam a kolejní síti).

Přihlášení
Pro přihlášení do aplikace Postfixadmin použijte svou e-mailovou adresu (v plném tvaru, např. xvalk23@fm.vse.cz). Heslo použijte stejné jako pro přihlášení do původního fakultního e-mailového systému. Pokud si toto heslo nepamatujete, nastavte si jej.

01-login_do_postfixadmin

Pokus budete chtít, aby Vaše pošta chodila na Váš externí e-mail (tedy mimo Fakultu managementu), zvolte si službu přesměrování. Ve formuláři stačí pouze zadat adresu, na kterou mají být zprávy doručovány.

02-presmerovani