Mac OS

Zjištení MAC adresy

Klikněte na ikonu připojení k síti a zvolte Otevřít předvolby pro síť.
Otevřít předvolby pro síť

V levém menu vyberte Ethernet a klikněte na tlačítko Pokročilé.
Předvolby pro síť

Ve vlastnostech ethernetového adaptéru se přepněte na záložku Hardware. Pro nastavení přístupu ke kolejní síti budete potřebovat MAC adresu, tu si poznamenejte.

MAC adresa

Registrace macbooku v aplikaci PostFixAdmin

Přihlašte se do aplikace PostFixAdmin (pokud nemáte přístup k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě eduroam, připojte se k bezdrátové síti konfigurace_site, tato síť je bez hesla a máte z ní po připojení přístup pouze k vybraným fakultním zdrojům). Pro přihlášení do aplikace použijte Vaši celou fakultní e-mailovou adresu (např. xvalk32@fm.vse.cz) a heslo pro přístup do původního fakultního e-mailu. Nově přijatí studenti, kteří se ještě do aplikace nikdy nepřihlašovali (či studenti, kteří si heslo nepamatují), si musí nejprve nastavit heslo.Po přihlášení klikněte na odkaz Wi-Fi. Zobrazí se Vám okno s formulářem pro vložení MAC adresy Vašeho bezdrátového adaptéru. Do polí v příslušném řádku (viz. předchozí odstavec) vložte jednotlivé části MAC adresy bezdrátového zařízení a klikněte na Upravit. Tím je adresa zařízení uložena.
postfixadmin-wifi_edit

Připojení ke kolejní síti

Připojte macbook k síti prostřednictvím nekříženého UTP kabelu (k dostání v každé prodejně s elektronikou nebo výpočetní technikou). Systém se pokusí automaticky připojit. Zobrazí se vám okno pro přihlášení k síti. Zadejte opět vaši celou fakultní e-mailovou adresu a heslo, které jste použili pro přihlášení do aplikace PostFixAdmin v předchozím kroku.
Přihlášení ke kolejní síti

Dále se vám zobrazí žádost o schválení certifikátu pro připojení pomocí protokolu 802.1x. Klikněte na tlačítko Pokračovat.
Schválení 802.1x protokolu

Pokud máte váš účet na macbooku chráněn heslem, bude po vás systém pro schválení protokolu 802.1x vyžadovat zadání hesla. Nejedná se tedy o heslo ke kolejní síti, ale heslo k vašemu uživatelskému účtu na vašem macbooku. Pokud účet zaheslován nemáte, tento krok se vás netýká.
Přihlášení k macbooku

Pokud se vám podařilo vše úspěšně nastavit a macbook se k síti připojí, budete o tom informováni v Předvolbách pro síť.
Připojeno

Pokud se mu to nezdaří, bude problém buďto ve špatně zaregistrované MAC adrese vašeho bezdrátového síťového adaptéru nebo ve špatně zadané kombinaci uživatelského jména a hesla. Zkuste pozorně projít celým návodem znovu a pokud se vám to ani poté nepodaří, kontaktujte CVT buďto na emailové adrese cvt@fm.vse.cz nebo osobně v kanceláři č. 306.