Jak se připojit ke kolejní síti?

Všichni studenti ubytovaní v areálu Švecových kolejí mají možnost připojit se ke kolejní síti. K tomu, abyste se k této síti mohli připojit, potřebujete zařízení (notebook či stolní počítač) se síťovou kartou a operační systém podporující ověření pomocí 802.1 x autentifikace. Postup připojení probíhá následovně (návody pro konkrétní operační systémy naleznete v menu na levé straně):

1. přihlašte se k bezdrátové síti konfigurace_site (síť je bez hesla) nebo využijte jakékoliv jiné zařízení, které už přístup k internetu má,

2. nastavte si heslo pro přihlášení k původnímu fakultnímu e-mailévmu systému (heslo rovněž funguje pro přihlášení k bezdrátové síti eduroam); pro správné nastavení hesla musíte znát své heslo do InSISu,

3. nakonfigurujte váš notebook či stolní počítač (viz návody vlevo),

4. zjistěte MAC adresu počítače (fyzickou adresu síťového adaptéru) a zaregistrujte ji do aplikace PostfixAdmin do kolonky Internet na kolejích (přihlášení probíhá pomocí vaší fakultní e-mailové adresy v plném tvaru, tedy například xvalk23@fm.vse.cz a hesla, které jste si nastavili v kroku č. 2),

5. zapojte kabel do počítače a síťové zásuvky (hledejte na zdi za stolem, za postelí, možná i za lednicí), přihlašte se ke kolejní síti pomocí plné fakultní e-mailové adresy a hesla nastaveného v bodu č. 2, vyčkejte přibližně 15 minut (bráno od doby registrace MAC adresy) a máte vyhráno. Pokud narazíte někde v průběhu procesu na problém, kontaktujte centrum výpočetní techniky buď elektronicky na cvt@fm.vse.cz nebo osobně v kanceláři č. 306 na fakultě.