Mac OS

Zjištení MAC adresy

Klikněte na ikonu připojení k síti a zvolte Otevřít předvolby pro síť.

V levém menu vyberte Wi-Fi a klikněte na tlačítko Pokročilé.
Pokročilé

Pro nastavení přístupu k bezdrátové síti budete potřebovat Adresu Wi-Fi, což je fyzická adresa adaptéru. Tu si poznamenejte.
Adresa Wi-Fi

Registrace notebooku v aplikaci PostFixAdmin

Připojte se k bezdrátové síti konfigurace_site. Tato síť je bez hesla a máte z ní po připojení přístup pouze k vybraným fakultním zdrojům. Přihlašte se do aplikace PostFixAdmin. Pro přihlášení do aplikace použijte Vaši celou fakultní e-mailovou adresu (např. xvalk32@fm.vse.cz) a heslo pro přístup do původního fakultního e-mailu. Nově přijatí studenti, kteří se ještě do aplikace nikdy nepřihlašovali (či studenti, kteří si heslo nepamatují), si musí nejprve nastavit heslo.Po přihlášení klikněte na odkaz Wi-Fi. Zobrazí se Vám okno s formulářem pro vložení MAC adresy Vašeho bezdrátového adaptéru. Do polí v příslušném řádku (viz. předchozí odstavec) vložte jednotlivé části MAC adresy bezdrátového zařízení a klikněte na Upravit. Tím je adresa zařízení uložena.
postfixadmin-wifi_edit

Nastavení Macbooku

Na horní liště klikněte opět na ikonu připojení k síti a zvolte připojení k síti eduroam.
Připojení k eduroamu

Budete vyzváni, abyste se k síti eduroam přihlásili. Opět použijte vaši celou fakultní e-mailovou adresu a heslo, kterým jste se v předchozím kroku přihlašovali do systému PostFixAdmin.
Přihlášení k eduroamu

Po úspěšném přihlášení vám systém zobrazí informaci o ověření serverovém certifikátu, tu odsouhlaste kliknutím na tlačítko Pokračovat.
Ověření certifikátu

Pokud máte váš účet na Macbooku chráněn heslem, bude po vás systém pro schválení certifikátu vyžadovat zadání hesla. Nejedná se tedy o heslo k síti eduroam, ale heslo k vašemu uživatelskému účtu na vašem Macbooku. Pokud účet zaheslován nemáte, tento krok se vás netýká.
Schválení certifikátu - přihlášení ke stanici

Pokud se vám podařilo vše úspěšně nastavit a notebook se k síti připojí, budete o tom informováni změnou ikony připojení k síti. Pokud se mu to nezdaří, bude problém buďto ve špatně zaregistrované MAC adrese vašeho bezdrátového síťového adaptéru nebo ve špatně zadané kombinaci uživatelského jména a hesla. Zkuste pozorně projít celým návodem znovu a pokud se vám to ani poté nepodaří, kontaktujte CVT buďto na emailové adrese cvt@fm.vse.cz nebo osobně v kanceláři č. 306.