Jak se připojit k bezdrátové síti?

Prostory fakulty managementu a částečně i prostory Švecových kolejí jsou pokryty bezdrátovou sítí eduroam. K tomu, abyste se k této síti mohli připojit, potřebujete zařízení (notebook, telefon, tablet) s bezdrátovou síťovou kartou podporující standard 802.1 a, g nebo n. K bezdrátové síti eduroam se můžete připojit maximálně ze dvou zařízení současně, více zařízení v současné době povoleno není. Postup registrace je pro všechny typy zařízení stejný. Připojení probíhá následovně:

1. přihlašte se k bezdrátové síti konfigurace_site (síť je bez hesla),

2. nastavte si heslo pro přihlášení k původnímu fakultnímu e-mailovému systému (potažmo k bezdrátové a kolejní síti); pro správné nastavení hesla musíte znát své heslo do InSISu,

3. zjistěte MAC adresu vašeho zařízení (fyzická adresa bezdrátového adaptéru),

4. přihlašte se do aplikace PostfixAdmin (pomocí celé fakultní e-mailové adresy a hesla, které jste si nastavili v bodu 2 a zadejte MAC adresu zjištěnou v bodu 3 do kolonky WiFi,

5. nastavte připojení k bezdrátové síti eduroam (viz návody v menu po levé straně),

6. přihlaste se k síti eduroam.