Oficiální oslavy 25 let vysokého školství v Jindřichově Hradci

13.10.2017 14:00

Rok 2017 se pro Fakultu managementu, která je hrdou součástí pevného svazku fakult Vysoké školy ekonomické v Praze, nese v duchu oslav 25 let její existence. V roce 1992 začala v Jindřichově Hradci smělá éra vysokého školství, které v průběhu čtvrtstoletí přetavilo fakultu do současné podoby uznávaného vysokoškolského pracoviště. V porovnání s ostatními fakultami Vysoké školy ekonomické je sice Fakulta managementu stále ještě benjamínek, nicméně díky síle značky VŠE, díky lidem, se kterými se během své existence setkala, díky pomoci ze všech oblastí akademické obce i mimo ni je dnes taková, jaká je.

Je Fakulta managementu.

V pátek, 13. října 2017 od 14:00 proběhnou oficiální oslavy tohoto významného výročí. Oslav se zúčastní čelní představitelé Vysoké školy ekonomické a jejích součástí, zástupci města a partnerských organizací a další, pro rodinu fakulty důležité osoby a osobnosti. Budeme se těšit na přítomnost všech a pokusíme se páteční odpoledne co nejvíce zpříjemnit. Tak, jak to naše rodina umí.

Připravena bude komentovaná prohlídka budovy, která prošla v posledních letech několika fázemi rekonstrukčních úprav. Komentáře k prohlídce budou pocházet od člověka nejpovolanějšího, od Ing. Milana Špuláka, architekta, který stojí za dnešní podobou budovy fakulty. Pro ty, kteří komentovanou prohlídku nebudou z časových důvodů stíhat, máme připraveny i prohlídky komornější. Ty sice nebudou komentované, jejich návštěvníci však nepřijdou o žádné ze zákoutí budovy.

Dalším bodem programu bude vernisáž výstavy Fakulta managementu v zrcadle času. Ta bude, jako všechny fakultní výstavy, probíhat v nádherných prostorách Knihovnického a informačního centra. Výstava dokumentuje nejen vývoj místa, na němž fakulta stojí, ale i vývoj samotné knihovny, od počátků v roce 1992.

Vernisáž výstavy hudebně doprovodí jindřichohradecká ikona, “zpívající právník” Ivo Jahelka.

Ivo Jahelka však nevystoupí pouze na vernisáži, své vystoupení bude mít i v průběhu večera. Pamětníci budou moci zavzpomínat rovněž u vystoupení bývalé studentské kapely Loosers, která se po několika letech sešla, aby mohla opět rozeznít budovu fakulty. Vystoupení i bohatý raut budou probíhat ve dvoraně fakulty. Je to ideální prostor, kde se mohou všichni hosté vzájemně setkat, zavzpomínat a pogratulovat fakultě k jejímu jubileu.

Konkrétní časový harmonogram celého odpoledne i večera přineseme již brzy.

oficialni_oslavy_fm_25_let_tn