22. Jindřichohradecká hodinovka

Již 22. ročník tradiční fakultní a jindřichohradecká události, Jindřichohradecká hodinovka, se letos uskuteční 25. dubna 2018 v 17:30 na Atletickém stadionu v Jindřichově Hradci.
Prezentace a registrace závodníků budou probíhat o hodinu dříve, tedy od 16:30 do 17:15.

Akademici Muži Ženy
Veřejnost Muži: Ženy:
Do 18 let Do 18 let
18–35 let 18–35 let
36–45 let 36–45 let
46–55 let 46–55 let
Nad 56 let Nad 56 let

Přihlašování

Registrovat se můžete na http://irontime.cz/prihlaska1279/ do 20. dubna 2018. Po vyplnění a odeslání formuláře Vám přijde potvrzovací e-mail s platebními údaji. Ceny startovného naleznete v následující tabulce. Platbu je nutné provést na účet Univerzitního sportovního klubu Fakulty managementu VŠE nejpozději do 5 dnů od registrace, jinak hrozí zrušení registrace. Registrace je možná i na místě.

Startovné Základní Akademici (bez USK) Akademici (s USK)
Online 100 Kč 50 Kč Zdarma
Na místě 150 Kč 100 Kč 50 Kč

Pravidla

Jindřichohradecká hodinovka je běžecký závod s hromadným startem, který je po 60 minutách ukončen zvukovým signálem. Po zaznění signálu se každý závodník zastaví a zůstane na místě, na které doběhl. To je důležité, aby bylo možné doměřit vzdálenost uběhnutou v posledním kole. Poté závodník odevzdá svůj čip.
Vítězem závodu se stává závodník, který během 60 minut uběhne nejdelší vzdálenost.

S sebou

• běžeckou obuv
  • sportovní oblečení
  • dostatečné množství tekutin
  • občanský průkaz či jiný průkaz totožnosti
  • členové USK a akademici průkaz ISIC

Etická formulka

Jindřichohradecká hodinovka je především závod sám se sebou a s časem. Přestože jsou vyhlašováni vítězi a vítězky, vítězství za každou cenu není v duchu závodu. Proto platí tato etická formulka: „Závodník, který se převážnou většinu závodu drží „v háku“ za jiným závodníkem, nestřídá ve vedení a nenapomáhá v udržování rovnoměrného tempa, využívá závodníka před sebou jako vodiče, a v závěru závodu mu nastoupí, tím prokazuje neúctu k závodníkovi, který udával tempo a nechová se v duchu závodu. Na toto bude upozorněn při prezentaci výsledků.“ Jinými slovy: Pokud většinu závodu běžím v háku, nenastupuji do finiše, a držím se v háku až do cíle. Pokud se pravidelně střídáme, můžeme si to rozdat ve finiši nebo doběhnout společně.

Upozornění

Každý závodník startuje dobrovolně, na své vlastní nebezpečí. Za svůj zdravotní stav si každý závodník zodpovídá sám. Závodník souhlasí s publikací pořízených fotografií pro účely propagace v rámci USK FM a fakulty a tisku. Děti do 15 let mohou startovat pouze se souhlasem svého zákonného zástupce.

Pořadatel

Pořadatelem závodu je Univerzitní sportovní klub Fakulty managementu, Fakulta managementu VŠE

Mapa místa registrace a vstupu na závodiště

vstup_hodinovkatn